Lars von Trier zaczyna kręcić!

Świetne wiadomości napływają do nas z Danii, a konkretnie z siedziby firmy producenckiej Larsa von Triera. Duński mistrz niedługo wkroczy na plan swojego nowego filmu – zapowiadanego już od tygodni „The House That Jack Built”. Warto wspomnieć, że premiera dwóch części „Nimfomanki” miała miejsce pod koniec grudnia 2013 roku.

Dzisiaj ogłoszono, że w filmie zagrają Uma Thurman (współpracująca z von Trierem przy „Nimfomance – Części I”) i Siobhan Fallon Hogan („Tańcząc w ciemnościach”, „Dogville”). Aktorki dołączyły do obsady, którą do tej pory tworzyli: Matt Dillon, Riley Keough, Sofie Gråbøl i Bruno Ganz.
Thurman i Fallon Hogan zagrają kobiety, które padają ofiarą seryjnego mordercy (Dillon).


W lutym von Trier zanęcił swoich wielbicieli, mówiąc dla The Guardian o swoim nowym przedsięwzięciu, że „celebruje ideę życia, jako przepełnionego złem i bezdusznego, co potwierdza się w niedawnym powstaniu Homo trampusa – króla szczurów.”

Producenci Zentropa Productions ogłosili, że zdjęcia do filmu rozpoczną się już w marcu w szwedzkim Trollhättan, natomiast kontynuowane będą w maju w Kopenhadze. Nie znamy szczegółów fabuły, więc pozostaje nam czekać na kolejne oświadczenia, wywiady lub przecieki z planu filmowego.
Jedno jest pewne: von Trier wraca i wygląda na to, że ponownie wywoła swoim dziełem wiele emocji (i / lub kontrowersji)!

Więcej szczegółów odnajdziecie w notce na oficjalnej stronie Zentropa.

____________________
Fot. Casper Sejersen

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *