Krasinski i Blunt. Genialny klan.

Emily Blunt. Aktorka.
Od piątku, jak kraj długi i szeroki, odnajdziecie ją w kinach. W filmie, który – niczym magiczne zaklęcie – sprawia, że nawet najhałaśliwsi widzowie milkną, bowiem wydanie z siebie dźwięku… Grozi śmiercią!


Scenariusz współtworzył jej mąż.
John Krasinski.
Zajął się on także reżyserią, produkcją oraz wykreował jedną z postaci. Role obojga (wcielających się w małżeństwo), a także mityczna „chemia” między wszystkimi aktorami pozwalają – bez szukania śladów medialnej promocji – stwierdzić, że Emily i John żyli tym dziełem na całego. Tak, zrobili dzieło. Połamali pewne konwenanse, z innych uwili „kłębek”, który – po pierwszym seansie – mam ochotę ponownie zwijać, rozwijać, zwijać… I tak dalej.


Niespecjalnie ciągnie mnie do filmów, które straszą, ale na szczęście odważnie pomaszerowałam na przedpremierowy pokaz. Jestem przekonana, że ślad „A Quiet Place” („Cichego miejsca”) nie okaże się ulotnym śladem komety, a zrobi wyrwę w polu obsianym „jednoroczniakami”, średniakami, mniej lub bardziej pewnie tkwiącymi w sztywnych ramach gatunku. Jest niezwykły.
Zatrząsł rynkiem, w kilka dni zarabiając czterokrotnie więcej, niż wydano na jego wyprodukowanie. Ważniejsze jednak, że na lata osiądzie w świadomości widzów, którzy mają okazję poczuć szczerą pasję i radość twórców, sączącą się z każdej sekundy zapisanej na taśmie filmowej.


Gusta, guściki… A że o gustach się nie dyskutuje…

To nie jest po prostu „horror”. Tego będę się trzymać.
To nie jest zwykła para. Ale to na pewno wiedzą tylko oni.

PS Co więcej, oboje mają świetne poczucie humoru i uwielbiają śmieszkować. Dobrali się w tym względzie ze swoimi przyjaciółmi, a jednocześnie sąsiadami – rodziną Jimmy’ego Kimmela. Od kilku lat pielęgnują pewną tradycję… 😉
Szczegóły:

_____
Film „Ciche miejsce” zrecenzuję w piątek (13 kwietnia), w magazynie filmowym „Jak się patrzy”, w Radiu Centrum (98,2 FM w Lublinie | on-line). Do usłyszenia!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *